Wielkanocne inspiracje

W powietrzu czuć wiosnę, choć przed nami jeszcze kwiecień, a kwiecień często plecień… Jak co roku, w przedświątecznym czasie, pora na przygotowanie drobnych wielkanocnych dekoracji. Zachęcam do zajrzenia, może przyda się mała inspiracja 🙂

Ozdobione jajko, z którego zrobiłam wielkanocne drzewko. Jajko pokryłam turkusową tkaniną. Po przeciwległych stronach jajka nałożyłam dodatkowo na tkaninę koronkę. Styropianowe jajko należy naciąć wzdłuż na krzyż nożykiem do cięcia tapet, na głębokość około 0,5 cm. Z resztek tkanin skroić części, tak aby pasowały na długość jajka i szerokość 1/4 obwodu, plus małe zapasy. Ważne, aby kawałki tkaniny skroić z pełnego skosu, wówczas ładnie dopasują się do kształtu jajka. Zapasy materiału delikatnie wcisnąć w nacięcia na jajku. Miejsca styku tkanin ozdobić koronką, taśmą pasmanteryjną lub wstążeczką. Jajko udekorować kokardką.

Jajeczka wykonane metodą patchworkową, tak jak powyższe jajko – drzewko wielkanocne. Wykonane z resztek tkanin, zdobione koronkami, taśmą pasmanteryjną i wstążeczkami. Dopełnieniem dekoracji jajeczek są malutkie motylki.

Kolorowe, wiosenne prymulki wnoszą do wnętrza dużo radości 🙂

W ogrodzie ubarwiło się wiosennie, krokusowo 🙂

Pozdrawiam 🙂