Wianki, wianki, wianki…

Święta Bożego Narodzenia za pasem, chcę zatem pokazać kilka moich propozycji na wianki. Wianki na drzwi wejściowe, na stół lub na kominek. Bazą wianków są gałązki brzozowe, gałązki dzikiego wina, gałązki iglaków oraz wianki styropianowe. Do dekoracji użyłam szyszek, małych bombeczek, orzechów włoskich i laskowych oraz wstążek.

Wianek z gałązek brzozowych pomalowanych na biało, udekorowany pomalowanymi szyszkami, małymi bombeczkami, gwiazdeczkami i kokardą, w tonacji biało-złotej. Do przytwierdzenia dekoracji użyłam pistoletu z klejem na gorąco.

Biały wianek upleciony z gałązek wierzby mandżurskiej, z lekkim dodatkiem granatu.

Wianek w tonacji srebrno-białej (niestety zdjęcie nie oddaje prawdziwego uroku wianka).

Kolej na wianki ze świeżych gałązek sosny, tui, jałowców i cisu. Wykonałam je na podstawie grubego drutu zwiniętego w okrąg, do którego przymocowałam za pomocą nitki świeże gałązki iglaków.

Wianek cudownie pachnący igliwiem udekoruje nasz świąteczny stół.

Wianek z orzechów laskowych w „kołnierzykach”. Wykonany jest na bazie wianka styropianowego, do którego przykleiłam orzeszki klejem na gorąco. Na końcu pomalowałam go farbą w sprayu na złoty kolor.

Zeszłoroczny wianek z orzechów włoskich wykonany jest na wianku styropianowym. Orzechy przykleiłam klejem na gorąco (trzymają się super!). Udekorowany sznurkiem jutowym i czerwonymi dekoracjami: małymi bombeczkami, gwiazdką i kwiatami gwiazdy betlejemskiej.

Może udało mi się zainspirować Was do wykonania własnych dekoracji? Jeżeli tak, to życzę owocnej weny twórczej 🙂

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.