Bombki z nici i inne…

Dzisiaj kilka inspiracji na wykonanie dekoracyjnych bombek. Własnoręcznie wykonana bombeczka świetnie sprawdzi się jako dekoracja świątecznego stołu lub jako prezencik, darowany prosto od serca 🙂

Bazą pod powyższą bombkę jest styropianowa kula. Do jej ozdoby użyłam słonecznika, który przykleiłam klejem na gorąco. Następnie pomalowałam ozdobę złotą farbą w sprayu. Doczepiłam do niej cienki, złoty sznureczek do zawieszania.

Bombki utworzone z bawełnianych nici. Podstawą do wykonania bombki z nici jest nadmuchany okrągły balon. To na niego należy nawinąć warstwy nici, tak aby nie było zbyt dużych wolnych przestrzeni na balonie. Następnie należy zamoczyć balon z nićmi w krochmalu, tak aby wszystkie nici były mokre. Odstawić bombkę do całkowitego wysuszenia, najlepiej na całą noc. Po wysuszeniu należy pozbyć się balonu z wnętrza bombki, rozwiązać go lub przebić.

Dobrze wysuszoną bombkę można dekorować według własnego pomysłu. Ozdobiłam zielonymi gałązkami jodły, dodałam uwiniętą kokardę i nakleiłam malutkie gwiazdeczki. Oczywiście z bombką należy obchodzić się nader delikatnie.

Życzę super pomysłów na świąteczne dekoracje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.